Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Parteneri



 

Online

Avem 47 vizitatori online

Sondaj

Home Rezultate Campionate Ed. 2015-2016 Campionat Juniori E
Campionat Juniori E PDF Imprimare Email

Campionat cu fază finală pe ţară pentru jucători născuţi în anii 2005 şi mai mici.

 

 

Atletico Arad participă în campionatul judeţean cu echipele 2005 şi 2007, iar UTA Arad cu echipa 2006. 11 echipe participante.

 


Tur

Etapa Data Ora Teren Echipele Scorul
1 11.09.2015 12.00 Subcetate Atletico Arad - Unirea Sântana 2 - 1
1 11.09.2015 18.15 Atletico UTA - Kickers Chişineu Criş 5 - 0
2 15.09.2015 16.00 Naţional Naţional Sebiş - Atletico Arad 0 - 12
2 18.09.2015 18.15 Atletico Atletico 2007 - UTA 1 - 1
3 25.09.2015 17.00 Subcetate Atletico Arad - Olimpia Bocsig 11 - 0
3 25.09.2015 17.00 Caporal Alexa Şoimii Pâncota - Atletico 2007 0 - 10
4 01.10.2015 17.00 Atletico UTA - Şoimii Pâncota 3 - 0
4 02.10.2015 17.00 Atletico Atletico 2007 - CS Ineu 4 - 1
4 05.10.2015 16.00 Crişul Ch. Criş Kickers Ch. Criş - Atletico Arad 0 - 19
5 08.10.2015 16.00 Subcetate Atletico Arad - Atletico 2007 2 - 0
5 09.10.2015 17.15 Central CS Ineu - UTA 1 - 0
6 16.10.2015 16.00 Atletico UTA - Atletico Arad 0 - 5
6 16.10.2015 17.00 Atletico Atletico 2007 - Viitorul Arad 1 0 - 3
7 20.10.2015 15.00 Subcetate Atletico Arad - Şoimii Pâncota 10 - 0
7 23.10.2015 15.30 ICRTI

Viitorul Arad 1 - UTA

3 - 1
7 23.10.2015 16.30 ICRTI Viitorul Arad 2 - Atletico 2007 0 - 1
8 30.10.2015 16.00 Central CS Ineu - Atletico Arad 0 - 8
8 30.10.2015 16.00 Atletico Atletico 2007 - Unirea Sântana 2 - 1
8 30.10.2015 17.00 Atletico UTA - Viitorul Arad 2 0 - 0
9 02.11.2015 16.00 Sântana Unirea Sântana - UTA 1 - 2
9 04.11.2015 16.00 Naţional Naţional Sebiş - Atletico 2007 1 - 2
10 13.11.2015 15.30 Atletico Atletico 2007 - Olimpia Bocsig 4 - 3
10 13.11.2015 16.00 Subcetate Atletico Arad - Viitorul Arad 1 2 - 0
10 13.11.2015 16.30 Atletico UTA - Naţional Sebiş 2 - 2
11 20.11.2015 15.30 Olimpia Bocsig Olimpia Bocsig - UTA 0 - 4
11 20.11.2015 16.00 ICRTI Viitorul Arad 2 - Atletico Arad 0 - 9
11 23.11.2015 15.30 Cr. Ch. Criş Kickers Chişineu Criş - Atletico 2007 2 - 3

Clasament după tur

1. CS ATLETICO ARAD 2005 - 30 puncte

3. CS ATLETICO ARAD 2007 - 22 puncte

6. UTA 2006 - 15 puncte

Retur

Etapa Data Ora Teren Echipele Scorul
12 11.03.2016 16.30 Sântana Unirea Sântana - Atletico Arad 0 - 6
12 14.03.2016 17.00
Kickers Chişineu Criş - UTA 3 - 2
13 18.03.2016 17.00
Atletico Arad - Naţional Sebiş 14 - 0
13 18.03.2016 16.00
UTA - Atletico 2007 0 - 0
14 25.03.2016 17.00
Olimpia Bocsig - Atletico Arad 0 - 9
14 25.03.2016 16.30
Atletico 2007 - Şoimii Pâncota 5 - 1
15 01.04.2016 17.00
Şoimii Pâncota - UTA 1 - 2
15 01.04.2016 18.00
CS Ineu - Atletico 2007 0 - 6
15 01.04.2016 16.00
Atletico Arad - Kickers Ch. Criş 17 - 0
16 07.04.2016 18.00
Atletico Arad 2007 - Atletico 1 - 10
16 07.04.2016 17.00
UTA - CS Ineu 1 - 0
17 15.04.2016 17.00
Atletico Arad - UTA 1 - 0
17 15.04.2016 17.00
Viitorul Arad 1 - Atletico 2007 2 - 2
18 22.04.2016 16.00
Şoimii Pâncota - Atletico Arad 0 - 11
18 22.04.2016 17.00

UTA - Viitorul Arad 1

1 - 3
18 22.04.2016 18.00
Atletico 2007 - Viitorul Arad 2 1 - 2
19 26.04.2016 17.00
Atletico Arad - CS Ineu 13 - 0
19 26.04.2016 17.00
Unirea Sântana - Atletico 2007 0 - 4
19 26.04.2016 17.00
Viitorul Arad 2 - UTA 3 - 0
20 29.04.2016 12.30
UTA - Unirea Sântana 2 - 5
20 29.04.2016 13.30
Atletico 2007 - Naţional Sebiş 8 - 0
21 03.05.2016 18.00
Olimpia Bocsig - Atletico 2007 2 - 3
21 05.05.2016 15.30
Viitorul Arad 1 - Atletico Arad 2 - 8
21 03.05.2016 18.00
Naţional Sebiş - UTA 0 - 6
22 10.05.2016 18.00
UTA - Olimpia Bocsig

1 - 0

22 07.05.2016 13.00
Atletico Arad - Viitorul Arad 2 5 - 0
22 10.05.2016 17.00
Atletico 2007 - Kickers Chişineu Criş 4 - 0

Clasament după retur

1. CS ATLETICO ARAD 2005 - 60 puncte / 20 - 0 - 0 , golaveraj 189 - 3

3. CS ATLETICO ARAD 2007 - 42 puncte / 13 - 3 - 4, golaveraj 61 - 31

7. UTA 2006 - 28 puncte / 8 - 4 - 8, golaveraj 33 - 29

 

Turneu zonal, Arad, 12 - 15 mai 2016, locul 2

În grupe:

Atletico Arad - LPS Tg. Jiu: 4 - 1 (Norbi Nagy 2, Rareș Pop, Patrick Pașcalău)

Atletico Arad - Luceafărul Drobeta Turneu Severin: 3 - 0 (Rareș Pop, Răzvan Ristin, David Salamon)

În semifinale:

Atletico Arad - FC Hunedoara: 3 - 0 (Rareș Pop, Casian Palcu, Andrei Mureșan)

În finală: Atletico Arad - Electrica Timișoara: 1 - 4 (David Covaci)

Antrenor: Bogdan Oneț

Lot jucători: Andrei Mureșan, Alexandru Mitu, Darius Iurasciuc, Rareș Pop, David Covaci, Andi Malița, Răzvan Ristin, Ionuț Anișorac, Casian Palcu, Patrick Pașcalău, David Salamon, Michael Nagy, Darius Popescu, Alexandru Handra, David Cohuț, Norbert Nagy, Eric Caia, Denis Manoilă, Robert Ronai.

 
Banner
Copyright © 2018 www.atletico.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.
RocketTheme Joomla Templates