Home
Date desfășurare retur Interligă HU -RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 22 Februarie 2017 14:58

Datele de desfășurare ale etapelor din returul Interligii HU - RO sunt următoarele

categoriile U 8 - U 11:

19 martie

26 martie

30 aprilie

14 mai

28 mai

categoriile U 12 - U 13:

2 aprilie

23 aprilie

7 mai

Ultima actualizare în Miercuri, 22 Februarie 2017 15:05
 
Bun venit, Abdoulaye Diarra! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 07 Februarie 2017 12:10

Clubul Atletico anunță că generația 2008 va fi pregătită de Abdoulaye Diarra, fost component al UTA-ei în urmă cu câteva sezoane.

Născut pe 12 octombrie 1986 la Divo, în Coasta de Fildeș, Diarra a ajuns în Italia pe când avea 14 ani. Timp de cinci ani a fost componentul echipei Internazionale Milano, până la nivel de tineret, apoi a trecut la NK Maribor (Slovenia) și Bohemians Praga (Cehia), ultima împrumutându-l pentru un sezon la SK Viktorie Jirny. În 2010 a debutat în fotbalul românesc, jucând pentru UTA Arad și FC Bihor. A mai trecut pe la Millenium Giarmata, iar în prezent evoluează pentru Gloria Cermei, în Liga a III-a.

Bun venit!

Fotografia postată de Abdoulaye Diarra.

Ultima actualizare în Marţi, 07 Februarie 2017 12:22
 
Locul 1 la Memorialul Ionuț Leac pentru Atletico 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 06 Februarie 2017 20:39

Sâmbătă, 4 februarie 2017, a avut loc la Sala Sporturilor Victoria cea de a 4-a ediție a Memorilului Ionuț Leac. Cele 8 echipe participante au fost împărțite în 2 grupe.

Rezultatele echipei Atlewtico 2007 au fost următoarele:

Atletico Arad  -  CSȘ Gloria Arad : 5 - 0

Atletico Arad - Academia Brosovszky: 5 - 0

Atletico Arad - ACS Socodor: 2 - 0

În semifinale:

Atletico Arad - CS Crișul Chișineu Criș: 6 - 0

Finala:

Atletico Arad - CS LEU Giarmata: 5 - 0

Cel mai bun jucător a fost declarat: Șiclovan Darius

Lotul de jucători pregătit de Adrian Petruț și Adrian Rusu a fost compus din:

Pop Felix, Cotuna Zimmermann Kevin, Șiclovan Darius, Ștef David, Indreica Luca, Salka Mario, Calotă Alessio, Pop Vlad, Crainic Alexandru, Tăutan Daian, Cuțaru Mihai, Rusu Robert, Burcă Darius.

Felicitări !

Nașul și-a bătut finul în finala Memorialului „Ionuț Leac”. CSȘ și Crișul au completat „careul de ași”

Ultima actualizare în Luni, 06 Februarie 2017 21:00
 
Locul 4 la Brașov Indoor Cup pentru Atletico 2009 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 06 Februarie 2017 20:16

În perioada 3 - 5 februarie Atletico 2009 a participat la turneul de fotbal în sală Brașov Indoor Cup unde s-a clasat pe locul 4 din 35 de echipe participante.

Rezultate în grupe:

Atletico Arad - FC Brașov negru : 6 - 1 (Băeșu, Koncz, Bnadrabur, Margan, Barbu 2)

Atletico Arad - Pandurii Tg. Jiu: 3 - 0 (Spătariu 2, Barbu)

Atletico Arad - Steagu Roșu Brașov: 4 - 0 (Koncz, Spătariu, Sandu, Barbu)

Atletico Arad - New Star București: 3 - 1 (Fericean 2, Koncz)

În optimi:

Atletico Arad - Young Steaua Roșie Alexandria: 4 - 1 (Spătariu, Koncz, Barbu 2)

În sferturi:

Atletico Arad - Junior Vâlcea: 5 - 1 (Fericean, Spătariu 2, Koncz 2)

În semifinale:

Atletico Arad - Cautis Steaua Sudului: 2 - 2 (Băeșu 2), iar după loviturile de departajare Atletico este învinsă cu scorul de 3 - 2.

În finala mică:

Atletico Arad - Prosport București: 0 - 5

Lotul deplasat de prof. Marcel Cîmpian a fost compus din:

Suli Patrick, Cîmpan Ionuț, Drăgoiu George, Băeșu Vlad, Koncz Patrick  Fericean Matei, Spătariu Daniel, Sandu Andrei, Margan Tudor, Sașa Tudor, Bandrabur Daniel, Barbu Ayan, Nădăban Luca.

Felicitări !

Fotografia postată de Carmen Nadaban.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Ultima actualizare în Marţi, 07 Februarie 2017 19:01
 
Brașov Indoor Cup - ziua 1 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 03 Februarie 2017 21:37

 

Atletico Arad 2009 - FC Brașov negru: 6 - 1 (marcatori: Băeșu, Koncz, Bandrabur, Margan, Barbu 2)
Atletico Arad 2009 - Pandurii Tg. Jiu: 3 - 0 (Spătariu 2, Barbu)

 

Ultima actualizare în Vineri, 03 Februarie 2017 22:02
 
Program dens pentru grupele Atletico PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 31 Ianuarie 2017 18:45

În perioada 3 - 5 februarie grupa 2009 condusă de Marcel Câmpian și Flavius Stoica va participa la Brașov Indoor Cup - turneu de fotbal în sală - alături de 34 de echipe din țară și Moldova. Atletico Arad a fost repartizată în grupa C cu FC Brașov negru, New Star București, Steagu Roșu Brașov și Pandurii Tg. Jiu.

Succes !

În perioada vacanței grupele 2002 și 2005 își încarcă bateriile la Moneasa.

Grupa 2007 sâmbătă, 4 februarie va participa la cea de a IV-a ediție a Memorialului Ionuț Leac, care va avea loc la Sala Sporturilor Victoria din Arad. La turneu vor participa 8 echipe împărțite în 2 grupe. Programul jocurilor din grupă a echipei conduse de Adrian Petruț și Adrian Rusu este următorul:

ora 10.30 Atletico Arad - CSȘ Gloria Arad

ora 12.36 Atletico Arad - Academia Brosovszky Arad

ora 14.00 Atletico Arad - ACS Socodor

Succes !

Ultima actualizare în Marţi, 31 Ianuarie 2017 19:06
 
Crăciun Fericit și La Mulți Ani ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:12

 
A sosit Moș Crăciun la echipele ATLETICO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:05


Ultima actualizare în Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:09
 
Trofeu Gheorghe Ene - turneu final ziua 2 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 12:44

Atletico Arad - AS Galactic KF:  0 - 0

Astfel Atletico Arad a ratat calificarea în finala mică.

Lot jucători: Pop Felix, Burcă Darius, Berar David, Leș Deian, Ronai Eric, Popa Leca Andrei, Bundik Luca, Baias Nicolas, Buza Iomuț, Bota Cristian.

Antrenori: Adrian Petruț, Adrian Rusu, Francisc Tisza

Ultima actualizare în Miercuri, 21 Decembrie 2016 12:51
 
Egal și înfrângere în prima zi a Trofeului Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 20 Decembrie 2016 19:46

Atletico Arad a debutat cu un egal în finala Trofeului Gheorghe Ene contra echipei Academia Stars Băila, scor 2 - 2 , marcatori: Leș și Bundik. 
În cel de al doilea meci Interstar Sibiu învinge Atletico cu scorul de 2 - 1, marcator Baias.

În celelalte meciuri din grupa B:

AS FC Interstar Sibiu - AS Galactic FK: 1 - 0 
AS Galactic FK - Academia Stars Brăila: 2 - 0

Ultima actualizare în Marţi, 20 Decembrie 2016 19:52
 
Bronz și cel mai bun portar la Gheorghe Ola ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 20 Decembrie 2016 08:11

În finala mică a Trofeului Gheorghe Ola Atletico Arad a învins echipa AFC Argeș Pitești cu scorul de 1 - 0 prin golul marcat de Adrian Dragoș. Astfel medaliile de bronz i-au revenit echipei antrenate de Adrian Petruț și Adrian Rusu, respectiv Dan Țapoș antrenor cu portarii.

Andrei Cigherean a fost desemnat cel mai bun portar al turneului.

Felicitări antrenorilor și copiilor:

Andrei Cigherean, Alessio Calotă, Lucas Câmpan, Kevin Cotuna, Mario Salka, Darius Șiclovan, David Ștef, Daian Tăutan, Mario Rusu, Adrian Dragoș, Luca Indreica, Robert Rusu.

Ultima actualizare în Marţi, 20 Decembrie 2016 10:58
 
Atletico 2007 în finala mică la Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 18 Decembrie 2016 13:18

În ultima partidă din cadrul grupelor Atletico Arad - Didi Iași: 2 - 0 . Au marcat: Câmpan Lucas și Indreica Luca.
Astfel Atletico încheie grupa cu 7 puncte, și va juca pentru locurile 3 - 4 , de la ora 17.00 cu AFC Argeș Pitești 1953.
În cealaltă partidă a grupei Luceafărul Cluj învinge Dinamo București cu 2 - 0 și cu 7 puncte, dar golaveraj mai bun accede în marea finală.

Ultima actualizare în Duminică, 18 Decembrie 2016 13:29
 
Egal și victorie în prima zi a turneului final Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 17 Decembrie 2016 18:43

Atletico Arad - Luceafărul Cluj - Napoca: 2 - 2 (Salka, Câmpan)

Atletico Arad - Dinamo București: 4 - 0 (Șiclovan, Câmpan, Salka 2)

În celelalte partide:

Didi Junior Iași - Dinamo București: 3 - 0
Luceafărul Cluj - Napoca - Didi Junior Iași: 7 - 0

În grupa A:

Argeș Piteși - Best Kids Reghin : 4 - 1  
Academia Gheorghe Hagi - Pro Junior Craiova: 1 - 2

Best Kids Reghin - Pro Junior Craiova: 1 - 3
Argeș Pitești 1953 - Academia Gheorghe Hagi: 2 - 0

Ultima actualizare în Sâmbătă, 17 Decembrie 2016 19:19
 
Finala Trofeului Gheorghe Ene are loc la Arad ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 15 Decembrie 2016 18:27

Finala Trofeului Gheorghe Ene va avea loc în 20 și 21 decembrie la Sala Sporturilor Victoria din Arad. Atletico Arad 2008 a fost repartizată în grupa B alături de AS FK Interstar Sibiu , Academia Stars Brăila și AS Galactic FK. Din grupa A fac parte: CS Luceafărul 2010 Cluj, ACS Dani Coman Pitești, Real Junior Vaslui și ACS Luceafărul Drobeta.

Programul echipei CS Atletico Arad este următorul:

marți, 20 decembrie ora  12.00 Atletico Arad - Academia Stars Brăila

marți, 20 decembrie ora 18.00 Atletico Arad - AS FC Interstar Sibiu

miercuri, 21 decembrie ora 11.00 Atletico Arad - AS Galactic FK

VĂ AȘTEPTĂM LA MECIURI SĂ ÎNCURAJĂM BĂIEȚII !

HAI ATLETICO !!!

Ultima actualizare în Joi, 15 Decembrie 2016 18:34
 
Program turneu final Trofeu Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 13 Decembrie 2016 21:43

Atletico 2007 va participa la turneul final al Trofeului Gheorghe Ola în zilele de 17 și 18 decembrie 2016. Partidele vor avea loc la Sala Horia Demian din Cluj - Napoca. Programul jocurilor este următorul:

17 decembrie, ora 11:00 Atletico Arad - CS Luceafărul Cluj - Napoca

17 decembrie, ora  17:00 Atletico Arad - SC Dinamo 1948 București SA

18 decembrie, ora 11:00 Atletico Arad - AS Didi Junior Iași

18 decembrie, ora 17:00 finala mică

18 decembrie, ora 18:00 finala mare loc 1 grupa A - loc 1 grupa B

Din grupa A fac parte :

AFC Argeș Pitești 1953
ACS Best Kids Reghin
Academia de Fotbal Gheorghe Hagi
AS PRO Junior Craiova

CS Atletico Arad face parte din grupa B.

BAFTĂ !!!

Ultima actualizare în Marţi, 13 Decembrie 2016 21:53
 
Atletico 2008 în finala Trofeului Gheorghe Ene! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 18:02

În ultima partidă a turneului zonal Poli Timișoara - Juniors Lupeni: 2 - 2 și astfel Atletico Arad se califică în finala pe țară a Trofeului Gheorghe Ene.


Pop Felix - cel mai bun portar al turneului zonal


Lot jucători: Pop Felix - Bundik Luca, Bota Cristian, Berar David, Baias Nicolas, Burcă Darius, Buza Marius Ionuț, Ronai Eric, Popa Leca Andrei, Leș Daian.

Antrenori: Tisza Francisc, Adrian Petruț.

 

Felicitări copiilor și antrenorilor !

 

Finala va avea loc în perioada 20 - 22 decembrie 2016.

 

 

Ultima actualizare în Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 18:07
 
Ziua 2 - Trofeu Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 30 Noiembrie 1999 02:00

În cea de a doua zi a truneului zonal Gheorghe Ene:

Atletico Arad - CSȘ Caransebeș: 0 - 0

Atletico Arad - Junior's Lupeni: 5 - 0 (Burcă Darius 2, Bundik Luca 2, Popa-Leca Andrei)

Astfel Atletico Arad încheie neînvinsă faza zonală a Trofeului Gheorghe Ene, cu 8 puncte.

Calificarea în finală depinde de rezultatul jocului dintre Junior's Lupeni și ACS Poli Timișoara.

Celelalte rezultate de azi:

ACS Poli Timișoara - ACS Sebeș 2014: 1 - 1

CSȘ Caransebeș - ACS Sebeș 2014: 1 - 2

Ultima actualizare în Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 17:07
 
Victorie și egal în prima zi la Trofeul Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 09 Decembrie 2016 19:48

În prima zi al turneului zonal Trofeul Gheorghe Ene, Atletico Arad a învins echipa gazdă, în primul meci al zilei, ACS Sebeș 2014 cu scorul de 1 - 0 prin golul marcat de Baias Alex, portarul Pop Felix apărând un 7 metri.

În cea de a doua partidă Atletico Arad - ACS Poli Timișoara: 1 - 1 (Leș Daian). Atletico A fost egalată cu 2 minute înainte de fluierul final.

În celelalte partide de azi:

CSȘ Caransebeș - AS Junior's Lupeni: 0 - 3 
ACS Sebeș 2014 - AS Junior's Lupeni: 1 - 0
ACS Poli Timișoara - CSȘ Caransebeș: 5 - 0

Ultima actualizare în Vineri, 09 Decembrie 2016 21:10
 
Atletico 2007 calificată în finala Trofeului Gheorghe Ola !!! Update PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 04 Decembrie 2016 10:54

Atletico Arad - Jventus Timișoara : 5 - 1 , marcatori: Indreica 2, Șiclovan, Salka, Rusu

Astfel indiferent de rezultatul din ultima partidă a turneului zonal, Atletico Arad este calificată în finala Trofeului Gheorghe Ola, care va avea loc în 16 - 18 decembrie 2016.

Felicitări !!!

Echipa a fost alcătuită din: Cigherean Andrei, Cotuna Zimermann Kevin - Rusu Mario, Salka Mario, Dragoș Adrian, Ștef David, Tăutan Daian, Indreica Luca, Câmpan Lucas, Calotă Alessio, Șiclovan Darius. 
Antrenori: Adrian Petruț, Francisc Tisza. 
Conducător delegație: Dinu Donca.

În ultima partidă:

Atletico Arad - AFC Alba Iulia: 10 - 1

Marcatori: Câmpan 7, Calotă, Șiclovan, Dragoș

Cel mai bun jucător al turneului zonal: SALKA MARIO

Ultima actualizare în Luni, 05 Decembrie 2016 15:11
 
Debut cu Victorie la Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 03 Decembrie 2016 16:30

Victorie în prima partidă a turneului zonal al Trofeului Gheorghe Ola de la Reșița pentru Atletico Arad. Băieții lui Adrian Petruț și Francisc Tisza au învins echipa ACS Primavera Deva cu scorul de 3 - 1 prin golurile marcate de Salka 2 și Câmpan.

În celelalte partide s-au obținut următoarele rezultate:

Juventus Timișoara - AFC Alba Iulia: 7 - 0

AFC Alba Iulia - CSM Școlar Reșița: 2 - 3

Echipa formată din: Cighereran Andrei, Cotuna Zimermann Kevin - Rusu Mario, Salka Mario, Dragoș Adrian, Ștef David, Tăutan Daian, Indreica Luca, Câmpan Lucas, Calotă Alessio și Șiclovan Darius este însoțită și de prof. Dinu Donca la turneu.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 03 Decembrie 2016 16:38
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Autentificare

Parteneri



 

Online

Avem 3 vizitatori online