Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Avem 3 vizitatori online

Sondaj

Home Turnee Cupa Cotta International Editia XV
2 cupe pentru Atletico la Cupa Cotta Internaţional PDF Imprimare Email

A luat sfârşit cea de a XV-a ediţie a Cupei Cotta Internaţional la care au participat 37 de echipe din 4 ţări: Serbia, Croaţia, Ungaria şi România. Competiţia s-a desfăşurat pe durata a două zile, 28 - 29 august 2015, pe terenurile din Subcetate, la 5 categorii de vârstă: 2004, 2005, 2006, 2007 şi 2008. Partenerii evenimentului au fost: Primăria Arad prin Centrul Municipal de Cultură Arad şi Consiliul Judeţean Arad prin Centrul de Cultură Judeţean Arad. Arbitrajul a fost asigurat de A.J.F. Arad prin Comisia Judeţeană a Arbitrilor. Premierea a fost efectuată de Ovidiu Moşneag - consilier municipal şi Codru Grădinariu - director general UTA Arad.

Atletico Arad s-a impus la categoriile 2007 şi 2008, iar premiu special de jucătorul finalei i-a revenit lui Salka Mario la categoria 2007.

S-a acordat un premiu special domnului Dan Coman pentru "15 ani împreună" - colaborare de 15 ani la Cupa Cotta Internaţional.

Categoria 2004:  locul I - CS Viitorul Zalău - jucătorul finalei: Ciurbe Mario - Viitorul Zalău

Categoria 2005:  locul I - CS FC Electrica 1869 Timişoara - jucătorul turneului: Andreaş Patrick - CS FC Electrica 1869 Timişoara

Categoria 2006: locul I - LPS Banatul Timişoara - jucătorul turneului: Roşca David - LPS Banatul Timişoara

Categoria 2007: locul I - CS Atletico Arad - jucătorul finalei: Salka Mario - CS Atletico Arad

Categoria 2008: locul I - CS Atletico Arad - jucătorul turneului: Nosa Alexandru - CS Viitorul Zalău

Rezultatele tuturor partidelor pe categorii de vârstă le găsiţi la secţiunea : Turnee - Cupa Cotta Internaţional - Ediţia XV.

Ediţia a XVI-a a turneului va avea loc în luna iunie 2016, la categoriile de vârstă: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.

Categoria 2004 PDF Imprimare Email

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!