Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Parteneri



 

Online

Avem 36 vizitatori online

Sondaj

Home Rezultate Campionate Ed. 2013-2014 Campionat Naţional Juniori B
Campionat Naţional Juniori B PDF Imprimare Email

CS Atletico Arad participă cu echipa 1997 - 98 în Campionatul Naţional al Juniorilor B (născuţi 1997 şi mai mici) sub denumirea de ACS UTA Bătrâna Doamnă.

Echipa a fost repartizată în Seria 6 cu 11 echipe participante. Timp de joc 2 x 40 minute. 
Antrenori: Cristian Păcurar şi Francisc Tisza.

Tur

Etapa Data Ora Echipele Scorul
1 8 septembrie 14.00 CS UBD - CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2 - 0
2 15 septembrie 14.00 CS Metalul Reşiţa - CS UBD 2 - 4
3 22 septembrie 14.00 CS UBD - ACS POLI TIMIŞOARA
1 - 0
4 29 septembrie 14.00 FC Hunedoara - CS UBD 1 - 2
5 6 octombrie 14.00 CS UBD  - LPS Banatul Timişoara 5 - 0
6 13 octombrie 14.00 CSŞ Drobeta Turnu Severin - CS UBD 1 - 0
7 20 octombrie 14.00 CS UBD  - UTA Arad 7 - 0
8 27 octombrie 14.00 CSŞ Caransebeş - CS UBD 0 - 1
9 3 noiembrie 14.00 CS UBD  - CSŞ Lugoj 13 - 0
10 10 noiembrie 14.00 Colegiul Naţional Sp. Cetate Deva - CS UBD 0 - 2

Locul I - 27 pct,  10 - 9 - 0 - 1 , 37-4     după tur

Retur

Etapa Data Ora Echipele Scorul
11 17 noiembrie 14.00 CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu - CS UBD 0 - 4
12 30 noiembrie
14.00 CS UBD - CS Metalul Reşiţa 2 - 1
13 09 martie
14.00 ACS Poli TimişoaraCS UBD
0 - 1
14 13 martie
14.00 CS UBD- FC Hunedoara 3 - 0
15 16 martie
14.00 LPS Banatul Timişoara - CS UBD 0 - 0
16 19 martie
14.00 CS UBD - CSŞ Drobeta Turnu Severin 3- 1
17 27 martie
14.00 UTA Arad - CS UBD 0 - 1
18
30 martie 14.00 CS UBD - CSŞ Caransebeş 7 - 0
19 2 aprilie 14.00 CSŞ Lugoj - CS UBD 1 - 2
20 6 aprilie 14.00 CS UBD - Colegiul Naţional Sp. Cetate Deva 3 - 0

Locul I - 55 pct,  20 - 18 - 1 - 1,  63 - 7, +/-56

calificare în play - off

Etapă intermediară

Etapa Data Ora Echipele Scorul
1 13 aprilie 14.00 CS UBD - CS Mioveni 2 - 0
2 19 aprilie 14.00 CSU Craiova - CS UBD 4 - 0
3 27 aprilie 14.00 CS UBD - LPS Banatul Timişoara
1 - 1
4 4 mai 14.00 CS Mioveni - CS UBD 2 - 0
5 11 mai 14.00 CS UBD - CSU Craiova 2 - 0
6 18 mai 14.00 LPS Banatul Timişoara - CS UBD 1 - 2

Locul I - 10 pct , 6 - 3 - 1 - 2, 7 - 8, - 1

calificare în semifinale

31 mai 2014, ACS UTA BD - FC Viitorul Mihai Georgescu: 1 - 2, a marcat: Popa D.

2 iunie 2014, ACS UTA BD - SC FC Universitatea Cluj: 2 - 0, au marcat Petrache, Iuga

4 iunie 2014, ACS UTA BD - CSU Craiova: 2 - 5, au marcat: Brănişteanu, Petrache

Lotul de jucători: Coşa Nichita, Copaci Paul, Petrache David, Kilin Cristian, Irina Roberto, Iuga Angelo, Popa David, Aldan Sergiu, Ghiunghiuş Andrei, Zdrenţan Dacian, Prună Victor, Man Dennis, Oaidă Răzvan, Brănişteanu Andrei, Petre Adrian, Mara Sebastian, Lazăr Denis, Tănase Ionuţ, Stahl Albert, Revesz Mihai, Moza Dorel, Jorza Amir, Dinculescu Iulius, Iova Raul şi Burlacu Cosmin.

Antrenorii: Cristian Păcurar, Francisc Tisza

 
Banner
Copyright © 2018 www.atletico.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.
RocketTheme Joomla Templates