Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Parteneri



 

Online

Avem 58 vizitatori online

Sondaj

Home
Rezultate Interligă HU -RO U8-U11, etapele 4, 5, 6, 7, 8, 9 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 19 Octombrie 2015 12:22

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 4, 5 şi 6 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2005 - U11

2006 - U10

2007 - U9

2008 - U8

4

Atletico Arad - Academia Atletico de Madrid Timişoara

5 - 0

2 - 0

0 - 5

3 - 0

5

Atletico Arad - Békéscsaba 1912 Előre SE

5 - 0

1 - 2

1 - 2

3 - 2

6

Atletico Arad - Gyula Termál

5 - 2

4 - 2

2 - 5

7 - 0

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 7, 8 şi 9 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2005 - U11

2006 - U10

2007 - U9

2008 - U8

7

Atletico Arad - LPS Arad

2 - 0

7 - 1

4 - 1

2 - 1

8

Atletico Arad - Grosics Akademia Gyula

5 - 0

4 - 2

8 - 0

15 - 1

9

Atletico Arad - LPS Banatul Timişoara

2 - 0

3 - 2

1 - 5

2 - 2

Ultima actualizare în Marţi, 03 Noiembrie 2015 18:38
 
Rezultatele echipelor arădene IL 2015-2016 etapa 1, U12-U13 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 29 Septembrie 2015 10:15
2003 Atletico Arad SZEOL SC 2 1
2004 Atletico Arad SZEOL SC 2 1
2003 Békéscsaba UFC Atletico Arad 2 1
2004 Békéscsaba UFC Atletico Arad 1 0
2003 Li-t Szeac Atletico Arad 1 2
2004 Li-t Szeac Atletico Arad 0 2
2003 DAFC Szeged LPS CSS Arad 0 10
2004 DAFC Szeged LPS CSS Arad 0 2
2003 LPS CSS Arad Gyula Termál 3 0
2004 LPS CSS Arad Gyula Termál 1 1
2003 Grosics Akadémia LPS CSS Arad 1 1
2004 Grosics Akadémia LPS CSS Arad 0 3
Ultima actualizare în Marţi, 29 Septembrie 2015 10:17
 
Rezultatele echipelor arădene IL 2015-2016 etapa 1, U8-U11 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 29 Septembrie 2015 10:09
2005 LPS-CSS Arad Bcsaba 1912 Előre SE 6 0
2006 LPS-CSS Arad Bcsaba 1912 Előre SE 0 10
2007 LPS-CSS Arad Bcsaba 1912 Előre SE 1 5
2008 LPS-CSS Arad Bcsaba 1912 Előre SE 0 6
2005 LPS-CSS Arad OMTK - ULE 9 0
2006 LPS-CSS Arad OMTK - ULE 0 11
2007 LPS-CSS Arad OMTK - ULE 3 6
2008 LPS-CSS Arad OMTK - ULE 2 5
2005 Hódmezővásárhely LPS-CSS Arad 0 13
2006 Hódmezővásárhely LPS-CSS Arad 8 2
2007 Hódmezővásárhely LPS-CSS Arad 2 1
2008 Hódmezővásárhely LPS-CSS Arad 2 4
2005 Berény Gyermek FC Atletico Arad 1 6
2006 Berény Gyermek FC Atletico Arad 4 3
2007 Berény Gyermek FC Atletico Arad 2 1
2008 Berény Gyermek FC Atletico Arad 0 6
2005 Atletico Arad Gyula Termál 6 1
2006 Atletico Arad Gyula Termál 2 3
2007 Atletico Arad Gyula Termál 4 3
2008 Atletico Arad Gyula Termál 10 0
2005 Atletico Arad Grosics Akadémia 6 3
2006 Atletico Arad Grosics Akadémia 3 2
2007 Atletico Arad Grosics Akadémia 19 0
2008 Atletico Arad Grosics Akadémia 15 0
Ultima actualizare în Marţi, 29 Septembrie 2015 10:13
 
Program toamna Interligă HU - RO, categoriile U12-U13 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 27 Septembrie 2015 13:07

 

Ultima actualizare în Duminică, 27 Septembrie 2015 14:34
 
Program toamna Interliga HU -RO, categoriile U8 - U11 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 27 Septembrie 2015 13:05

 

Ultima actualizare în Duminică, 27 Septembrie 2015 14:34
 
2 cupe pentru Atletico la Cupa Cotta Internaţional PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 01 Septembrie 2015 10:58

A luat sfârşit cea de a XV-a ediţie a Cupei Cotta Internaţional la care au participat 37 de echipe din 4 ţări: Serbia, Croaţia, Ungaria şi România. Competiţia s-a desfăşurat pe durata a două zile, 28 - 29 august 2015, pe terenurile din Subcetate, la 5 categorii de vârstă: 2004, 2005, 2006, 2007 şi 2008. Partenerii evenimentului au fost: Primăria Arad prin Centrul Municipal de Cultură Arad şi Consiliul Judeţean Arad prin Centrul de Cultură Judeţean Arad. Arbitrajul a fost asigurat de A.J.F. Arad prin Comisia Judeţeană a Arbitrilor. Premierea a fost efectuată de Ovidiu Moşneag - consilier municipal şi Codru Grădinariu - director general UTA Arad.

Atletico Arad s-a impus la categoriile 2007 şi 2008, iar premiu special de jucătorul finalei i-a revenit lui Salka Mario la categoria 2007.

S-a acordat un premiu special domnului Dan Coman pentru "15 ani împreună" - colaborare de 15 ani la Cupa Cotta Internaţional.

Categoria 2004:  locul I - CS Viitorul Zalău - jucătorul finalei: Ciurbe Mario - Viitorul Zalău

Categoria 2005:  locul I - CS FC Electrica 1869 Timişoara - jucătorul turneului: Andreaş Patrick - CS FC Electrica 1869 Timişoara

Categoria 2006: locul I - LPS Banatul Timişoara - jucătorul turneului: Roşca David - LPS Banatul Timişoara

Categoria 2007: locul I - CS Atletico Arad - jucătorul finalei: Salka Mario - CS Atletico Arad

Categoria 2008: locul I - CS Atletico Arad - jucătorul turneului: Nosa Alexandru - CS Viitorul Zalău

Rezultatele tuturor partidelor pe categorii de vârstă le găsiţi la secţiunea : Turnee - Cupa Cotta Internaţional - Ediţia XV.

Ediţia a XVI-a a turneului va avea loc în luna iunie 2016, la categoriile de vârstă: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.

Ultima actualizare în Marţi, 01 Septembrie 2015 14:42
 
Categoria 2004 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 25 August 2015 16:19

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren SUBCETATE: str. Achile (P-ta 13 Martir, cartier Subcetate)

GRUPA A

GRUPA B

GRUPA C

CS MINERUL Motru roşu

CS MINERUL Motru albastru

CS ATLETICO Arad

SF BUBAMARA LESTANE Belgrade (Serbia)

GROSICS AKADEMIA Gyula (Ungaria)

AS Parângu Sadu

LPS Arad

CS VIITORUL Aiud

CS VIITORUL Zalău

CS VICTORIA Nădlac

CS ŞOIMII Lipova

CS LEU Giarmata

 

Ultima actualizare în Duminică, 06 Septembrie 2015 12:50
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2005 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 25 August 2015 16:13

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren SUBCETATE: str. Achile (P-ta 13 Martir, cartier Subcetate)

CSF CFR 1933 Timişoara

ACSF CFR 1933 Timişoara

CS ATLETICO Arad galben

NS VARAZDIN (Croaţia)

CS FC ELECTRICA 1869 Timişoara

CS ATLETICO ARAD negru

 

Ultima actualizare în Duminică, 06 Septembrie 2015 12:54
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2006 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 25 August 2015 16:10

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren SUBCETATE: str. Achile (P-ta 13 Martir, cartier Subcetate)

LPS BANATUL Timişoara

CS LEU Giarmata

CS ATLETICO Arad 2007

UTA Arad

SF BUBAMARA LESTANE Belgrade (Serbia)

POBEDA KIDS Dudeştii Vechi

Clubul Creştin OLIMPIA Bujac 1975

 

Ultima actualizare în Duminică, 06 Septembrie 2015 12:59
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 25 August 2015 16:05

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren SUBCETATE: str. Achile (P-ta 13 Martir, cartier Subcetate)

GRUPA A

GRUPA B

CS ATLETICO Arad galben

CS ATLETICO Arad negru

UTA Arad alb

UTA Arad roşu

LPS Arad

LPS BIHORUL Oradea

FC JUVENTUS COLTERM Timişoara

LPS BANATUL Timişoara

 

Ultima actualizare în Duminică, 06 Septembrie 2015 13:05
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2008 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 25 August 2015 15:55

Toate partidele sunt de 2x15 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren SUBCETATE: str. Achile (P-ta 13 Martir, cartier Subcetate)

CS ATLETICO Arad

SF BUBAMARA LESTANE Belgrade (SERBIA)

CS VIITORUL Zalău

LPS Arad

 

Ultima actualizare în Duminică, 06 Septembrie 2015 13:06
Citeşte mai mult...
 
2 cupe pentru Atletico la Zalău PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 20 August 2015 11:57

Grupa 2006 - locul 4

Semifinală: Primavera Satu Mare - Atletico Arad 2007: 9 - 1 (Mager Gabriel)

Finala mică: Viitorul Zalău - Atletico Arad 2007: 5 - 2 (Salka Mario, Şiclovan Darius)

Premiu special - Salka Mario - jucător remarcat

Grupa 2007 - locul 1

Semifinală: Atletico Arad - LPS Tg. Jiu: 2 - 2 (Indreica Luca, Salka Mario), iar după penalti 6 - 4 (au marcat: Şiclovan Darius, Indreica Luca, Cîmpan Lucas, Cuţaru Mihai)

Finala: Atletico Arad - Academia de Fotbal Gheorghe Hagi: 2 - 1 (Indreica Luca, Salka Mario)

Premiu special: Cel mai bun portar - Nedelea Andrei

Lot jucători: Bejenaru Denis, Cîmpan Lucas, Salka Mario, Ştef David, Cotuna Zimerman Kevin, Stamorean Sergiu, Popa Leca Andrei, Burcă Darius, Mager Gabriel, Dragoş Adrian, Şiclovan Darius, Groza Vladimir, Cuţaru Mihai, Indreica Luca, Calotă Alessio, Nedelea Andrei 
Antrenor: Petruţ Adrian

Grupa 2008 - locul 1

Finală în trei:

Atletico Arad 1 - Şcoala de Fotbal Adi Damian Sibiu: 4 - 1 (Burcă 2, Zachar, autogol)

Atletico Arad 1 - Viitorul Zalău: 3 - 2 (Popa Leca Andrei, Zachar Lucas 2)

Pentru locurile 4 - 5 
Atletic Zalău - Atletico Arad 2: 2 - 0

Premiu special - Golgeter - Zachar Lucas

Lot jucători: Baraiolo Mirco, Bulza Ionuţ, Zachar Lucas, Stănie Fabricio, Mureşan Mihai, Berar David, Baias Alexandru, Bundic Luca, Drăgoiu George, Ronai Eric, Baius Nicolas, Buză Ionuţ, Burcă Darius, Popa Leca Andrei
Antrenor: Cîmpian Marcel, Stoica Flavius

La Mulţi Ani jucătorilor Salka Mario şi Groza Vladimir care azi îşi serbează ziua de naştere!

Ultima actualizare în Joi, 20 August 2015 20:53
 
Cupa Viitorul Zalău- ziua 2 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 19 August 2015 20:54

Rezultatele din cea de a doua zi a turneului pentru echipele Atletico sunt următoarele:

Categoria 2006

CS Junior Câmpulung Moldovenesc - Atletico Arad 2007: 1 - 4 (Calotă Alessio, Indreica Luca, Cîmpan Lucas, Popa Leca Andrei)

Locul 2 în grupă. Mâine echipa va juca în semifinale.

Categoria  2007

Atletic Zalău - Atletico Arad: 1 - 1 (Dragoş Adrian)

Atletico Arad - Academia Hagi: 1 - 3 (Indreica Luca)

Locul 2 în grupă. Mâine echipa va juca în semifinale.

Categoria 2008

Atletico Arad 2 - Atletico Arad 1: 0 - 5 (Mureşan 4, Zacher)

Atletico Arad 1 - Şcoala de Fotbal Adrian Damian: 2 - 1 (Zacher 2)

Atletico Arad 2 - Atletic Zalău: 0 - 1

Atletico Arad 1 va juca finala în trei, iar Atletico Arad 2 va juca pentru locurile 4 - 5.

Ultima actualizare în Miercuri, 19 August 2015 21:38
 
Atletico Arad la Cupa Viitorul din Zalău PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 18 August 2015 21:19

În perioada 18 - 20 august Atletico Arad participă la cea de a 11- ediţie a Cupei Viitorul de la Zalău, cu grupele 2007 şi 2008.

Rezultatele din prima zi:

Categoria 2006:

Atletico Arad 2007 - Academia Gheorghe Hagi:  0 - 5
Atletico Arad 2007 - ACS Transilvania Bistriţa 1 : 5 - 4 (au marcat: Dragoş Adrian 2, Câmpan Lucas 2, Şiclovan Darius)

Categoria 2007:

Atletico Arad - Hidrotehnica Râmnicu Vâlcea: 4 - 0 (Popa Leca Andrei, Mager Gabriel, Câmpan Lucas, Burcă Darius)
Atletico Arad - Primavera Satu Mare: 2 - 0 (Salka Mario 2)

Categoria 2008:

Atletico Arad 1 - Atletic Zalău: 5 - 1 (Bundic Luca, Mureşan Mihai 2, Zacher Lucas 2)
Atletico Arad 1 - Viitorul Zalău: 4 - 1 (Burcă Darius, Zacher Lucas, Ronai Eric, Bundic Luca)

Atletico Arad 2 - Viitorul Zalău: 0 - 2 
Atletico Arad 2 - Şcoala de Fotbal Adrian Damian Sibiu: 0 - 4

foto: Rodica Alessio

Ultima actualizare în Marţi, 18 August 2015 21:39
 
Echipe din Serbia şi Croaţia la Cupa Cotta PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 12 August 2015 18:49

KMF LESTANE BELGRADE - la categoriile 2004, 2006, 2008 din Serbia şi

echipa NS VARAZDIN - la categoria 2005 din Croaţia

Ultima actualizare în Miercuri, 12 August 2015 18:52
 
Aradul și încă cinci județe au răspuns chemării Bătrânei Doamne PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 12 August 2015 18:40

Peste 30 de copii – din șase județe ale țării: Hunedoara, Alba, Bihor, Timiș, Gorj și Arad – au răspuns ”prezent!” la selecția națională organizată de UTA și Atletico. Mișcarea a început astăzi, când puștii au intrat pe arena CSS Gloria, iar colectivul reunit de antrenori ai celor două cluburi au început munca.

Mâine dimineață, după micul dejun, copiii (din generațiile 1999 – 2005) revin în iarbă pentru noi teste, iar după-amiază sunt programate meciuri de verificare. Selecția se încheie vineri, cu o nouă sesiune de antrenamente.

sursa: sportarad.ro

Aradul și încă cinci județe au răspuns chemării Bătrânei Doamne

Ultima actualizare în Miercuri, 12 August 2015 18:43
 
Selecţie naţională pentru categoriile 1999 - 2004 la UTA şi ATLETICO !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Iulie 2015 16:50

CONTACT:

email: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza

tel. 0741- 015797

Ultima actualizare în Marţi, 28 Iulie 2015 16:55
 
Selecţie naţională la UTA şi ATLETICO ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Iulie 2015 16:48

Ultima actualizare în Marţi, 28 Iulie 2015 16:50
 
Invitaţie la Cupa Cotta Internaţional, ediţia XV PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Iulie 2015 16:43

Vă invităm la CUPA COTTA INTERNAŢIONAL, ed. XV, turneu de fotbal internaţional pentru copii şi juniori, care se va desfăşura în ARAD în perioada 27  -  29  august 2015la 5 categorii (2004 - 2008):

2004, 2005, 2006                                       7+1 jucători, teren 60mx40m, porţi 5x2

2007, 2008                                                5+1 jucători, teren 40mx30m, porţi 3x2

Scopul turneului:

- popularizarea fotbalului pentru copii;

- descoperirea talentelor;

- asigurarea competiţiilor de fotbal pentru copii şi juniori;

- formarea şi menţinerea legăturilor prieteneşti şi sportive, naţionale şi internaţionale.

Program:

Joi 27.08.: - sosirea echipelor

Vineri 28.08.: – meciuri în grupe

Sâmbătă 29.08.: – semifinale,finale, jocuri pentru clasamentul final, festivitate de premiere

Premiere: cupe, medalii, diplome, premii speciale.

Fiecare echipă are asigurat minim 5 meciuri.

Termen de CONFIRMARE : 15 AUGUST 2015.

Informaţii la :

  • tel./fax: 0257-214-249; mobil 0758 – 063-333
  • email: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza , Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza
Ultima actualizare în Marţi, 28 Iulie 2015 16:48
 
Locul 4 pentru Atletico la Fragaria Cup PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 04 Iulie 2015 11:50

Echipele 2004 şi 2005 în perioada 2 - 6 iulie participă la turneul internaţional de fotbal pentru copii şi juniori "Fragaria Cup" de la Presov - Slovacia. Rezultate:

2004

În grupe

Atletico Arad - FAMT Presov (Slovacia): 0 - 0

Atletico Arad - FC Karpaty Lviv II (Ucraina): 1 - 3

Atletico Arad - FC Junior Minsk (Belarus): 2 - 0

Atletico Arad - KSS Spojnia Zebrzydowice (Polonia): 3 - 0

Atletico Arad - SPS 6 Elk B (Polonia): 1 - 0

Atletico Arad - SOUSHOR 3 Pinsk II (Belarus) : 3 - 0

Atletico Arad - SK Kybartu Jaunyste (Lituania): 2 - 0

Locul 2 în grupe - 16 puncte, 12 - 3

 

Ultima actualizare în Joi, 09 Iulie 2015 12:21
Citeşte mai mult...
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner
Copyright © 2018 www.atletico.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.
RocketTheme Joomla Templates